تبلیغات
آهنگ جدید - اگر اول بازی تند تند بهتون حمله میشه (تراوین)
آهنگ جدید
پرطرفدارترین مطالب روز
 1. دقت کنین که این قضیه ی حمله به کسایی که تازه کار هستن و تازه از حمایت تازه واردین در اومدن یه پروسه ی کاملاً طبیعیه و چیزیه که برای همه داره اتفاق می افته! پس فکر نکنید که اینجا هم دارن (مثل استاد مدرسه/دانشگاه توی برگه ی امتحان پایان ترم) حق شما رو می خورن یا کسی با شما پدرکشتگی داره، یا شما جوجه اردک زشت هستین و همه از شما متفرن! این قانون بازیه که اوّل بتونی درست دفاع کنی و بعد رشد کنی. هدف خودتون رو هم از بازی معلوم کنین خیلی خوبه. اگه هدف تون اینه که نفر اوّل ایران بشین تا مخ فلان دختر رو بزنین یا تو خیابون با ۳ تا عینک دودی روی هم راه برین و به فلافل فروشی سر خیابون هم تراویان رو معرفی کنین، بحث جداست! اما اگه می خواین یه تفریح جانبی و حساب کتاب دار داشته باشین و بتونین «صبر» و «خشم» خودتون رو کنترل کنین و از «مغز»تون درست استفاده کنین تا «تجربه» کسب کنین، به نظر من که کار خوبی می کنین بریم سر نکات فنی.
 2. همیشه برای منابع تون باید مخفیگاه داشته باشین تا از حمله ی دشمن در امان بمونین!
  • دقت کنین که اکثر حمله کننده های شروع بازی توتن هستن و کارایی مخفیگاه های شما در مقابل اونا به دو سوم می رسه. یعنی اگه نوشته که ظرفیت مخفیگاه شما مثلاً ۳۶۰ هست، شما روی ۲۴۰ تاش حساب کنین! البته این ۲۴۰ یعنی ۲۴۰ تا چوب به علاوه ی ۲۴۰ تا آهن به علاوه ی ... و نه این که از هر جنس ۶۰ تا!
  • باید دقیق حساب کنین که چه زمانی دو سوم منبع تون پر می شه (چه ساعتی). و نیازی نیست تا قبل از اون نگران چیزی باشین. اما (طبق قانون چهارم مورفی!) هر ثانیه بعد از اون (مخصوصاً اگه خواب باشین یا سر کلاس باشین، به احتمال خوبی بهتون حمله می شه!
  • مخفیگاه تون رو با نیازتون ارتقاع بدین. یعنی اوّل بازی که همه منبع هاتون لول یک و دو هستن، نیاین مخفیگاه رو تا لول ۷ ارتقاع بدین! یه فرمول خوب برای تشخیص لول مخفیگاه میزان مواد لازم برای ارتقاع هست. یعنی اگه شما منابع تون تو لول ۳ هست، قاعدتاً ۳۰۰ تا از هر منبع بیش تر لازم ندارین (برای آپدیت) و برای همین یه مخفیگاه لول ۷ (که ۴۶۰ تا ظرفیت داره و در برابر حمله توتن ۳۰۶ واحد ظرفیت مفید داره) برای شما کافیه. ظرفیت مخفیگاه در لول های مختلف این جا هست.
  • دقت کنین که مخفیگاه دوم رو وقتی می تونین بسازین که مخفیگاه اوّل به لول ۱۰ رسیده باشه. سایر توضیحات هم در این تاپیک هست. اما به قول دوستان درخت کاری راه نندازین! طبق اون فرمول بالا، شما وقتی باید به مخفیگاه دوم فکر کنین که به بیش از ۶۶۰ منبع «امن» رسماً احتیاج داشته باشین و بخواین بخوابه تو انبارتون.
  • اگه رشد و مصرف منابع تون با هم نمی خونه و مخفیگاه تون هم لولش کم هست، می تونین یه دوست پیدا کنین و اضافی منابع رو برای اون بفرستین و اون دوباره بفرسته برای شما. مثلاً اگه ۵۰۰ تا آهن دارین ولی خشت ندارین و باید ۱۰ ساعت صبر کنین تا خشت لازم برای ارتقاع تون تأمین بشه، می تونین یه دوست تو فاصله ی ۵ ساعتی پیدا کنین و این ۵۰۰ تا آهن رو بدین به اون و اون دوباره بدن به شما. این جوری بعد از ۱۰ ساعت هم خشت رو دارین، هم آهن حفظ شده.
 3. در درجه ی اوّل ِ اهمیت (با این که نکته ی سومه!) اوّلاً سعی کنین منابعتون رو افزایش بدین. ثانیاً ترتیب ارتقاع منابع هم خیلی مهمه. سوماً بازار رو هم جدی بگیرین!
  • سطح منابع تون رو همیشه بالا نگه دارین! مخصوصاً اگه از پلاس گندم اضافه کردین، حواستون باشه که کی تموم می شه و اون موقع نباید با برگشت گندم شما از ۱۲۵ درصد به ۱۰۰ درصد، خیلی افت کنین.
  • سعی کنین با نیاز بازار پیش برین. اگه تو بازار آهن ریخته (تیرآهن زنگ زده مخصوصاً ) و افزایش آهن و گندم برای شما حدوداً هزینه ی برابر داره، بالطبع بهتره که رو گندم سرمایه گذاری کنین. دقت کنین که حتی ۵۰ تا گندم هم الآن برای شما نقش کلیدی داره. برای درک بهتر اهمیت منابع، حساب کنین که زحمت چند ساعت شماست. مثلاً اگه تولید گندم و آهن شما به ترتیب ۲۰ و ۳۰ هست، یه پیشنهاد ۱۰۰ گندم (بدن) در برابر ۱۵۰ آهن (بگیرن)، لزوماً سودی نداره؛ مگر این که نیاز شما فرق بکنه.
  • سعی کنین موقع آپدیت کردن منابع یکی یکی لول ها رو برین بالا. یعنی اگه گندم زارهای لول ۲ و لول ۳ دارین، اوّل ۲ ها رو همه رو برسونین به ۳ و بعدش ۳ ها رو ۴ کنین. (محاسباتش تو منبع انگلیسی هست).
  • لزومی نداره حتی همه ی منابع تون رو برسونین به لول ۲. جایزه ی وظیفه ی ۲۲ کاردان ۱۵ تا طلای پلاس هست که اگه هنوز از پلاس تون باقی مونده (و اون پلاسی که دوست دارین) نیازی به عجله نیست. شاید یه گندمزار لول ۳ بیش از یه آهن لول ۲ به درد بخوره!
  • یکی از [معدود] نکات مفرّح بازی در این مدت زمانی، تجارت تو بازاره! آپدیت کردن بازار تا لول ۲ و حتی ۳ کار بدی نیست. لول بازار، تعداد بازرگان هاییه که می تونین داشته باشین و قاعدتاً اگه وارد تجارت بشین، یه تاجر همیشه کمه!
 4. تو کار ارتش و پاردگان و اینا نرین الکی که فقط منابعتون بایکوت می شه. حتی به نظرم اردوگاه هم لازم نیست بسازین. با پول همون اردوگاه می شه منابع رو ارتقا داد. اگه بهتون حمله شد و موش صحرایی تون مرد، می تونین خوشحال باشین که یه «نون خور» ازتون کم شد! مطمئن باشین هر ارتشی هم که بسازین له می شه و فقط منبعتون هدر می ره.
  (البته این برای موقعی هست که هنوز نرفتین تو کار حمله و ساختن ۵ الی ۱۰ تا سرباز براتون هزینه داره)
 5. صبور باشین و الکی ورخرجی نکنین! مخصوصاً تو ساختمون ها.
  • نیازی به ساختن هیچ ساختمون اضافه ای نظیر آسیاب و این ها نیست فعلاً. یه اشتباهی که ممکنه بکنین اینه که فکر کنین تا آسیاب رو ساختین، تلپّی از آسمون ۲۵ درصد افزایش گندم می آید پایین (اون طور که تو دستورالعمل فارسی، با لحن فریب کننده ای نوشته)؛ اما نه از این خبرا نیست! توی این جدول می تونین ببینین که تازه بعد از ساختن آسیاب باید آسیاب تون رو (و نه گندمزارهاتون رو!) آپدیت کنین و برای رسیدن به اون ۲۵ درصد اضافه، لازمه که آسیاب رو تا لول ۵ آسیاب آپدیت کنین که هزینه ای برابر ۱۱هزار چوب، ۱۰هزار خشت، ۸۵۰۰آهن و ۲۷هزار گندم داره در مجموع! همین طور برای دارالفنون (تا لحظه ای که تصمیم به ارتش ساختن می گیرین). این نکته رو بهاره اشاره کرد که بگم!
  • نیازی به آپدیت کردن چیزهای تخیلی هم نیست. مثلاً آپدیت کردن اردوگاه (تا وقتی منجنیق ندارین) به درد خاصی نمی خوره. یا آپدیت کردن دیوار دور شهر، درصد کمی به دفاع کمک می کنه؛ مگر این که نیروی مدافع توی شهر داشته باشین و رسماً بخواین دفاع کنین جلوی حملات.
 6. دیپلماسی مهم ترین قسمت بازی الان هست!
  • سعی کنین همسایه هاتون رو بشناسین و باهاشون دوستانه و محترمانه آشنا بشین. مثلاً اگه بهتون حمله کردن، نرین بگین «بذار وقتی قوی شدم می یام فلانت می کنم!» حمله و دفاع یه امر کاملاً طبیعی و معقوله! اگه اون حمله نکنه، یکی دیگه حمله می کنه.
  • می تونین با صحبت راجع به وضعیت بازی و اتحاد ها و یا پیش نهاد کمک به شون، سر صحبت رو باز کنین! مثلاً بگین که شما تولیدات گندم تون خوب هست و اگه خواستن می تونین بهشون گندم بدین و ازشون کمک متقابل بگیرین. این جوری راه رو برای آینده هم همواره می کنین! دقیقاً توی همین مذاکرات (یا negotiateها!) هست که فرق یه بازیکن باتجربه (و صبور) با یه بازیکن عجول مشخص می شه. (در حد یه جمله اگه بخوام بحث فلسفی کنم، حداقل چیزی که شما از این همه وقت برای بازی کردن یاد می گیرین، افزایش همین به اصطلاح هوش اجتماعی توی یه محیط مجازی هست که گاهی واقعاً از تجربه اش تو دنیای واقعی مفیدتر و ارزون تره).
  • اتحاد خیلی خوبه، یه کم حمایت رو بالا می بره؛ اما زیر اتحادی نرین که شما رو برده ی خودش بکنه! این که در هفته یه مقداری (مثلاً به اندازه ی جمعیت) به شون منابع بدین یا زودزود آنلاین شین، کاملاً منطقیه، اما مثلاً من تو قوانین بعضی اتحادها خوندم که باید با مهاجم هاشون الزاماً بجنگین (در هر شرایطی سرباز درست کنین) و اگه ازشون خارج شین، می زنن غارت تون می کنن! حرفی که من به همسایه ام (که توی یه اتحاد بود و دوبار بهم حمله کرد و چیزی نگرفت) زدم این بود که «من از اتحادتون خوشم می یاد و قطعاً اگه یه زمانی بخوام برم تو یه اتحادی، اتحاد شما بالاترین اولویت رو داره. اما فعلاً راجع به آینده بازیم تصمیم نگرفتم و ترجیح می دم زمانی که ارتش ساختم و استراتژی بلندمدتم رو تعیین کردم، بیام تو اتحادتون».
نوشته شده توسط دوست خوبم آیدین (فروم تراوین ایران)


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 بهمن 1388 توسط حمید آقااحمدی | نظرات()
How can I increase my height after 18?
جمعه 24 شهریور 1396 04:55 ب.ظ
constantly i used to read smaller posts which
as well clear their motive, and that is also happening with this
post which I am reading here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
» نظرتان درباره ی این وبلاگ چیست؟

پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :